IBSA Poland Sp. z o.o.
tel. 22 869 07 38, +48 601 051 012
e-mail:

Ginekologia

Głównym celem naszej działalności jest oferowanie skutecznych i bezpiecznych leków stosowanych w ginekologii, w szczególności leków pozwalających na leczenie niepłodności. Obecnie problemy z zajściem w ciążę udaje się w wielu przypadkach rozwiązać dzięki dokładnej diagnostyce i wdrożeniu indywidualnego leczenia dla każdej konkretnej pary. Mianem niepłodności określa się niemożność zajścia w ciążę w okresie jednego roku od rozpoczęcia o nią starań (przy regularnym współżyciu i braku stosowania metod antykoncepcyjnych). Zjawisko to jest bardzo powszechne na całym świecie. Szacuje się, że dotyczy już co piątej pary. Podobnie sytuacja wygląda w Polsce, gdzie niepłodność dotknęła już ok. 1,5 mln par.

Wśród przyczyn niepłodności wymienia się m.in.: niewystarczającą ilość i jakość plemników, nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu jajników czy macicy. Zakłada się taki sam procentowy udział czynników leżących po stronie kobiety, jak i mężczyzny. W ok. 20% przypadków pomimo szerokiej diagnostyki nie udaje się jednoznacznie określić powodów niepłodności.

Wśród metod diagnostycznych równie ważny, co badanie płodności kobiety i mężczyzny, jest szczegółowy wywiad lekarski. Niekiedy przyczyny nie leżą po stronie anatomii, tylko po stronie psychiki i podejścia emocjonalnego pacjentów do problemu niepłodności. Wśród metod leczenia stosuje się leczenie chirurgiczne, indukcję owulacji oraz techniki rozrodu wspomaganego, jak inseminacja domaciczna czy zapłodnienie pozaustrojowe. Najwłaściwsza forma leczenia jest dobierana przez lekarza w zależności od przyczyny niepłodności.

Nieustannie pracujemy nad nowoczesnymi rozwiązaniami farmakologicznymi, dzięki czemu wkrótce będziemy mogli zaoferować Państwu skuteczne leki wspomagające nowe obszary terapeutyczne. Dążymy do tego, by nasi pacjenci jak najdłużej cieszyli się dobrym zdrowiem, dzięki dostępowi do najnowszych rozwiązań w dziedzinie farmakologii.

Copyright © 2016 IBSA Poland Sp. z o.o.

Wszelkie zdjęcia i grafiki prezentowane na stronie chronione są prawem autorskim. Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autorów jest zabronione.

projekt SITEPROMOTION

strzałka do góry